Restauracja Wolna Europa

NAJLEPSZY DEBIUT W WARSZAWIE FESTIWALU RESTAURANT WEEK 2021

Restauracja Wolna Europa w centrum Mokotowa, nieopodal siedziby Polskiego Radia, powstała z zamiłowania do historii i dobrej kuchni.

W największym festiwalu kulinarnym Restaurant Week 2021 Restauracja Wolna Europa zdobyła dzięki głosom Gości trzy prestiżowe nagrody:

I miejsce w kategorii Najlepsza Atmosfera

I miejsce w kategorii Najlepszy Debiut

II miejsce w kategorii Najlepsza Restauracja w Warszawie

Nigdy się jeszcze nie zdarzyło w historii festiwalu Restaurant Week, aby jedna restauracja zdobyła aż trzy nagrody w jednej edycji, a zważywszy na to, że jest to debiut, to jest prawdziwy cud! – oceniają organizatorzy festiwalu. Za to naszym miłym Gościom należy się szczególne podziękowanie – bez Was nie byłoby najlepszej atmosfery… nie byłoby dla kogo gotować.

Te niezwykłe wyróżnienia restauracji Wolna Europa są efektem pełnego zaangażowania, wytężonej pracy i serca włożonego w każdą potrawę, którą nasi Goście otrzymują na talerzu. Jest to również, a może przede wszystkim, owoc niezwykłego talentu kulinarnego i wyczucia smaku naszego Szefa Kuchni – Pawła Grzesika.

Restauracja Wolna Europa to miejsce pierwszego wyboru miłośników dobrej europejskiej kuchni. Kuchnia bazuje na pierwszorzędnych składnikach, sezonowych świeżych produktach i błyskotliwych autorskich recepturach.

W restauracji Wolna Europa nie korzystamy z półproduktów, mrożonek i innych gotowych dań. Sami wyrabiamy nie tylko pierogi, ale również idealne włoskie makarony, konfitury; sami wędzimy mięsa, wypiekamy chleb, włoską pizzę i foccacię oraz doskonałe desery. Doceniają to nasi stali Goście, których liczne grono wciąż się powiększa.

Wnętrze naszej Restauracja jest wyrazem uznania dla mediów takich jak Radio Wolna Europa, Głos Ameryki, czy BBC, które przyczyniły się do odzyskania wolności przez kraje komunistycznego bloku. Dobre przepisy kulinarne migrowały od zawsze z południa i północy, wschodu i zachodu i nie była ich w stanie zatrzymać nawet żelazna kurtyna. Dziś sztuka kulinarna może się rozwijać bez ograniczeń czerpiąc z bogatych tradycji Europy i wykorzystując najlepsze lokalne produkty. Taka właśnie jest niepowtarzalna kuchnia Restauracji Wolna Europa.

Przywołujące historyczne chwile wnętrze  restauracji łączy się  z nowoczesnym spojrzeniem w przyszłość. Restauracja „Wolna Europa” to miejsce z duszą, tworzące doskonały klimat do spotkań, rozmów i nawiązania relacji z ciekawymi ludźmi. Mobilna przestrzeń restauracji pozwala na organizację eventów do 150 osób w formie cocktailowej lub 90 osób w formie zasiadanej; dysponujemy również oddzielną salą konferencyjną.

 

facebook wolna europa instagram wolna europa zarezerwuj stolik wolna europa